Przegląd funkcji qcadoo MES

Możesz zacząć od prostego Zarządzania Zleceniami Produkcyjnym, później dołączyć Zarządzanie Magazynami wraz z obsługą różnych miejsc pobierania surowców w technologii. Dedykowany terminal do Rejestracji Produkcji zaraz po wdrożeniu modułu Działu Utrzymania Ruchu. Tak – mamy to wszystko. Poznaj funkcje naszego qcadoo MES.

W qcadoo MES możesz sprawnie zarządzać swoimi zleceniami produkcyjnymi. Mając wgląd w ich koszty łatwo sprawdzisz ich opłacalność. Kontrolując i planując czasochłonność zleceń jesteś w stanie zaproponować swoim klientom wiarygodny termin realizacji. Ponadto dobierzesz odpowiednie technologie sprawdzając jednocześnie, czy nie brakuje Ci jakichś surowców na magazynie. Zawsze wiesz ile, czego i na kiedy masz do wyprodukowania.

Planowanie zleceń produkcyjnych
Zlecenia nadrzędne
Rejestrowanie przyczyn odchyleń planu produkcyjnego
Planowanie produkcji na zmiany
Karty pracy dla zleceń

qcadoo MES umożliwia Ci pełną kontrolę wszystkich surowców potrzebnych do realizacji Twoich zleceń produkcyjnych. Precyzyjnie określi, jakich surowców potrzebujesz, w jakich ilościach oraz szybko sprawdzi stany magazynowe jak również planowane dostawy.

Planowanie potrzeb materiałowych
Sprawdzanie stanu magazynowego
Generowanie zapytań ofertowych
Generowanie zamówień do dostawców
Terminarz planowanych dostaw
Generowanie zleceń na półprodukty

W qcadoo MES masz pełną kontrolę nad wszystkimi swoimi dostawami. Wprowadzając do systemu nowego dostawcę możesz przypisać mu konkretne produkty, które u niego zamawiasz. Możesz tworzyć zapytania ofertowe do dostawców, prowadzić negocjacje dostaw oraz sprawować kontrolę nad dostawami jeszcze nie odebranymi. Dzięki temu masz pewność, ze nigdy nie zaskoczy Cię brak jakiegoś istotnego surowca.

Zarządzanie dostawcami
Rejestr dostaw w czasie
Generowanie zamówień
Generowanie zapytań ofertowych
Rundy negocjacyjne
Obsługa dostaw
Integracja z zewnętrznymi programami magazynowymi

Jeżeli część Twojej produkcji zlecasz podwykonawcom, doskonale wiesz, jak dużo pracy może pochłaniać zarządzanie tym procesem. Uzgadnianie ceny, dostarczanie dokumentacji technicznej, wydawanie surowców, kontrola jakościowa przyjmowanych półproduktów – to są najczęstsze sytuacje, z którymi masz do czynienia każdego dnia. qcadoo MES wspiera Cię w każdej tej czynności, pozwalając Ci lepiej zarządzać produkcją podwykonywaną, dodatkowo dając Ci pełną przejrzystość tego procesu.

Zarządzanie dostawcami
Rejestr dostaw w czasie
Generowanie zamówień
Generowanie zapytań ofertowych
Rundy negocjacyjne
Obsługa dostaw
Integracja z zewnętrznymi programami magazynowymi

Nawet w najlepiej zarządzanych firmach produkcyjnych, z najlepiej dopasowanymi systemami kontroli jakości może się przydarzyć sytuacja, gdy któryś z surowców będzie posiadał wadę. W takim przypadku ważne jest, aby odpowiednio szybko go wykryć i sprawdzić, w których produktach został użyty. W takim przypadku z pomocą przychodzi funkcjonalność Genalogii w qcadoo MES.

Rejestracja partii surowców i produktów
Śledzenie partii
Drzewo genealogii
Partie surowców w operacjach magazynowych

Pomożemy Ci zaplanować Twoje zlecenia produkcyjne biorąc pod uwagę technologie, czasochłonność operacji, wydajność maszyn, linie produkcyjne, kalendarz zmian pracowniczych, dostępność surowców, przezbrojenia oraz wiele innych czynników. Uff, dużo tego : )

Graficzne planowanie na linie produkcyjne
Planowanie pracy na zmiany
Planowanie partii produktów w zleceniach nadrzędnych
Uwzględnianie zmian pracowniczych
Generowanie kart pracy
Graficzny kalendarz zleceń wraz z postępem produkcji
Zmiana wykorzystywanych surowców w trakcie trwania zlecenia
Wersje technologii
Uwzględnianie przezbrojeń

Jedną z bardzo istotnych, a jednocześnie prostych w obsłudze, funkcji w qcadoo MES jest możliwość tworzenia zróżnicowanych kalkulacji, które pozwolą Ci określić opłacalność Twoich zleceń oraz zoptymalizować koszty produkcyjne. Nie musisz już tworzyć zaawansowanych arkuszy kalkulacyjnych, by szybko policzyć czasochłonność czy koszty zlecenia – zrobi to za Ciebie nasze oprogramowanie.

Koszty zlecenia – ludzie/maszyny/surowce
Uwzględnianie akordu
Uwzględnianie marży i dodatkowych narzutów
Czasochłonność technologii
Czasochłonność zlecenia

Rzeczywiste rozliczenie tego, co się dzieje z Twoją, produkcją pozwoli Ci zobaczyć, które zlecenia przynoszą zysk a gdzie powstają straty. Dzięki informacjom rejestrowanym na hali produkcyjnej jak również tym pochodzącym z dokumentów magazynowych możesz dokładnie sprawdzić aktualną sytuację.

Rozliczenie zlecenia
Uwzględnianie narzutów na koszty wydziałowe
Przyczyny odchyleń dat i ilości w zleceniach

Rejestracja postępu produkcji daje Ci możliwość zbierania rzeczywistych zdarzeń wprost na hali produkcyjnej. Pozwala to na bieżąco śledzić postęp produkcji, rejestrować produkcję w toku i dokonywać rozliczenia faktycznych kosztów.

Różny poziom szczegółowości zbieranych danych
Graficzny terminal do rejestracji postępu produkcji
Wykorzystywanie kodów kreskowych
Karty pracy
Generowanie dokumentów magazynowych

Technologia w qcadoo MES to połączenie listy materiałów (BOM) z marszrutą produkcyjną (technologiczną). Łączy w sobie zarówno dokładny spis wszystkich surowców, jakie są potrzebne do wyprodukowania danego wyrobu, jak również zawiera wszystkie czynności, które powinny zostać wykonane, by realizacja zakończyła się powodzeniem.

Wersjonowanie i rejestr technologii
Rejestr operacji
Dokumentacja techniczna i załączniki
Nadpisywanie technologii w zleceniu
Struktura wyrobu
Generator technologii
Przepływy materiałowe
Kalkulacja czasochłonności
Kalkulacja kosztów

Zarządzanie gospodarką magazynową w qcadoo MES daje Ci pełną kontrolę nad stanami magazynowymi, dostawami oraz brakującymi surowcami, które należy zamówić. Stworzysz magazyny i zdefiniujesz w nich odpowiednie metody rozchodu surowców. Będziesz mieć porządek w dokumentach magazynowych, które w dużej mierze będą się tworzyły automatycznie. Bez problemu zintegrujesz te dane z systemem zewnętrznym, którego używa Twoja firma.

Zarządzanie magazynami
Obsługa dokumentów magazynowych
Metody rozchodu i atrybuty w dokumentach
Stany magazynowe
Pokrycie zapotrzebowania materiałowego
Zarządzanie dostawami i zamówieniami
Określanie przepływu materiałów w technologii
Integracja qcadoo MES z zewnętrznymi programami finansowo-księgowymi
Obsługa terminali mobilnych

Uzyskaj dostęp do bezpłatnej wersji demo na 30 dni

Z przyjemnością udostępnimy Ci bezpłatną wersję demo qcadoo MES – dzięki niej samodzielnie przetestujesz nasz system. Jeśli będziesz mieć jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, to równie chętnie umówimy się z Tobą na prezentację systemu.

Zaufali nam: