Integracja z Comarch Optima

Jeżeli posiadasz wdrożone rozwiązanie Comarch ERP Optima to możesz go zintegrować z qcadoo MES w zakresie zarządzania produkcją. W sposób zupełnie dla Ciebie bezobsługowy wszelkie potrzebne dane pomiędzy Comarch Optima i qcadoo MES będą wymieniane w trybie online

optima

Synchronizacja produktów i klientów

Dane z Comarch ERP Optima na temat produktów, jednostek i kontrahentów mogą być synchronizowane z qcadoo MES. Masz pełną kontrolę jakie produkty bedą widoczne dla potrzeb produkcji, podobnie z kontrahentami. Przeliczniki jednostek dla każdego produktu będą automatycznie dodane do qcadoo MES. Potrzebujesz przesyłać produkty założone w qcadoo MES do Optimy? Nie ma najmniejszego problemu.

Zamówienia klientów

Twój dział handlowy nadal może używać Comarch ERP Optima do przyjmowania zamówień od klientów. Wystarczy że oznaczy je odpowiednim znacznikiem do produkcji i automatycznie będzie konwertowane na Zlecenie Produkcyjne. Handlowiec na bieżąco może śledzić z Optimy na jakim etapie jest jego zamówienie.

Zapotrzebowanie materiałowe

Na podstawie zamówienia od klienta i technologii produkcji danego produktu, qcadoo MES sprawdza w Optima czy ma wszystkie potrzebne surowce do produkcji danego zlecenia na wybranym magazynie. W zależności od ustawień w programie pozwala na uruchomienie produkcji lub czeka aż pojawią się wszystkie potrzebne surowce.

Integracja magazynów

W miarę jak prace nad danym zleceniem produkcyjnym postępują albo już się zakończyły, stany magazynowe w Comarch ERP Optima będą automatycznie uaktualniane o faktyczne zużycie surowców dla danego zlecenia. Wszystko co wyprodukujesz – zarówno półprodukty jak i produkty gotowe trafi do Comarch ERP Optima na magazyn i od razu możesz to sprzedać albo użyć do produkcji kolejnych produktów.

Przyjazne zarządzanie produkcją

qcadoo MES to internetowa aplikacja do zarządzania produkcją dla małych i średnich firm
Kontakt

Qcadoo Limited Sp. z o.o.
ul. Walerego Sławka 3A
30-633 Kraków, Polska

+48 12 200 25 69

welcome(at)qcadoo.com