Kalkulacje kosztów produkcji

Jedną z bardzo istotnych, a jednocześnie prostych w obsłudze, funkcji programu qcadoo MES jest możliwość tworzenia zróżnicowanych kalkulacji kosztów produkcji, które pozwolą Ci określić opłacalność Twoich zleceń oraz zoptymalizować ich koszty. Nie musisz już tworzyć zaawansowanych arkuszy kalkulacyjnych, by szybko policzyć czasochłonność czy koszty zlecenia – zrobi to za Ciebie nasze oprogramowanie.

Kalkulacja kosztów zlecenia – ludzie / maszyny / surowce

Generując kalkulację kosztów zlecenia produkcyjnego otrzymasz przejrzysty podział na koszty materiałowe, pracownicze oraz koszty pracy maszyn. Dokładnie wiesz, jakie koszty cząstkowe składają się na całościowy koszt danego wyrobu. Dodatkowo jesteś również w stanie uwzględnić koszty powstania półproduktów niezbędnych do realizacji zlecenia.

Uwzględnianie akordu

Podczas tworzenia kalkulacji kosztów produkcji możesz również uwzględnić pracę akordową swoich pracowników. Zostanie ona dodana do całościowych kosztów wytworzenia danego produktu.

Uwzględnianie marży i dodatkowych narzutów

Przy generowaniu kalkulacji kosztów produkcji możesz od razu nadać konkretne marże takie jak narzuty na koszty operacji czy też narzuty na koszty materiałowe. Zostaną one uwzględnione w wynikach kalkulacji.

Czasochłonność technologii

Żeby dokładnie zaplanować produkcję potrzebujesz wiedzy, jak bardzo czasochłonna jest technologia, którą chcesz się posłużyć przy wytworzeniu danego wyrobu. Z pomocą przychodzi system qcadoo MES, który stworzy dla Ciebie dokładną jej kalkulację uwzględniającą czas rozpoczęcia, ilość produktów do wyprodukowania, czas pracy maszyn, pracowników oraz wszelkie czasy dodatkowe. Dzięki temu otrzymujesz jasną informację, na kiedy jesteś w stanie dostarczyć daną partię wyrobu.

Czasochłonność zlecenia

Mając zaplanowane zlecenie produkcyjne jeszcze przed jego rozpoczęciem jesteś w stanie dokładnie wyliczyć, ile czasu zajmie Twoim ludziom jego realizacja. W naszym programie stworzysz symulację planu operacyjnego, który dokładnie pokaże Ci czas trwania poszczególnych operacji (czynności), które muszą zostać wykonane z podziałem na obciążenie pracownicze i maszynowe. Możesz też podejrzeć taką symulację na wbudowanym kalendarzu. Pozwoli Ci to rozsądnie zaplanować terminy realizacji Twoich zleceń.

Uzyskaj dostęp do bezpłatnej wersji demo na 30 dni

Z przyjemnością udostępnimy Ci bezpłatną wersję demo qcadoo MES – dzięki niej samodzielnie przetestujesz nasz system. Jeśli będziesz mieć jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, to równie chętnie umówimy się z Tobą na prezentację systemu.

Zaufali nam: