FAQ

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:
qcadoo MES to przyjazny system do zarządzania produkcją dla małych i średnich firm.
qcadoo MES sprawdzi się w wielu branżach, m.in. kosmetycznej, spożywczej, meblarskiej oraz odzieżowej. Posiadamy także klientów z innych sektorów, dlatego chętnie porozmawiamy o wdrożeniach w innych obszarach.
Tak, qcadoo MES wymaga jedynie komputera (na przykład laptopa), dostępu do internetu oraz przeglądarki (np. Chrome). Korzystanie z naszego systemu jest więc możliwe z każdego miejsca na świecie.
Nie, qcadoo MES nie wymaga instalacji – jest dostępny online. Konieczny jest tylko dostęp do internetu i przeglądarka, nie musisz więc tracić czasu na instalację dodatkowego oprogramowania.
Tak! Producent sprzętu nie ma znaczenia, ponieważ system qcadoo MES działa w przeglądarce internetowej – bez problemu można go uruchomić na komputerach Mac.
Umożliwiamy przetestowanie naszego systemu przez 30 dni za darmo. Wystarczy się z nami skontaktować poprzez formularz na stronie internetowej lub poprzez nasze media społecznościowe.

System qcadoo MES powstał po to, by uprościć każdy etap produkcji. Do korzyści, które odniesiesz korzystając z qcadoo MES, należy m.in.:

   • skrócenie cyklu produkcyjnego,
   • eliminacja błędów w produkcji,
   • śledzenie stanu surowców,
   • weryfikacja obecności pracowników, czasu ich pracy oraz wykonywanych przez nich zadań,
   • możliwość odejścia od dokumentacji papierowej.
Tak, qcadoo MES posiada możliwość integracji z najpopularniejszymi systemami finansowo-księgowymi. Należą do nich Subiekt GT, ERP Optima, ERP XL czy Enova. Dzięki temu możesz wymieniać dane w trybie online pomiędzy Twoim obecnym systemem a qcadoo MES.
Tak, w qcadoo MES możesz samodzielnie definiować rozmiary. Dodatkowo w naszym systemie można także wprowadzać modele oraz atrybuty (przykładowo: długość, szerokość, wzór), dzięki czemu świetnie sprawdza się on w branży odzieżowej.
Tak! W qcadoo MES sam decydujesz o tym, jakie parametry chcesz sprawdzać. Jest to więc idealna opcja dla producentów, którzy chcą mieć pewność, że produkty przez nich wytwarzane są najwyższej jakości. W systemie możesz przekazać pracownikom instrukcję dotyczącą tego, co dokładnie mają zmierzyć, zbadać, próbkować oraz liczyć podczas wykonywania konkretnych czynności w procesie produkcyjnym.
Tak, w naszym systemie możesz dodawać załączniki, np. podczas tworzenia nowej technologii – może to być dokumentacja techniczna, jakiś projekt graficzny bądź zdjęcia.
Tak. Zarządzanie gospodarką magazynową w qcadoo MES daje pełną kontrolę nad stanami magazynowymi, dostawami oraz brakującymi surowcami, które należy zamówić. W naszym systemie stworzysz magazyny i zdefiniujesz w nich odpowiednie metody rozchodu surowców. Utrzymasz również porządek w dokumentach magazynowych, które w dużej mierze będą się tworzyły automatycznie. Następnie możesz zintegrować te dane z szeregiem zewnętrznych systemów.

Oferujemy trzy pakiety: Basic, Optimal oraz PRO. Ceny rozpoczynają się już od 365 zł za miesiąc za 5 licencji. W przypadku pakietu PRO przygotowujemy indywidualną ofertę.

W przypadku dużej liczby operacji Excel będzie niewystarczający: planowanie w arkuszach kalkulacyjnych jest często zbyt czasochłonne, a weryfikacja wprowadzonych danych wymaga ogromnego skupienia. Poza tym ręczne wprowadzanie danych jest podatne na błędy ludzkie. 

Trzeba też wspomnieć, że w Excelu jest też bardzo mało miejsca na dynamiczne planowanie produkcji i automatyzację procesów. Tymczasem jest alternatywa: zarządzanie produkcją z wykorzystaniem systemu qcadoo MES usprawni pracę Twojego przedsiębiorstwa i umożliwi skrócenie cyklu produkcyjnego.

Tak, qcadoo MES jest również dostępne w wersji Open Source. Podstawową cechą Open Source jest możliwość swobodnego dostępu do kodów źródłowych oprogramowania przez Internet, dzięki czemu mogą być one zmieniane, udoskonalane i rozpowszechniane, co pociąga za sobą szybki rozwój programów. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na naszej stronie internetowej.
Pierwszym etapem wdrożenia jest rozmowa na temat potrzeb produkcyjnych. Następnie udostępniamy wersję demo, by umożliwić zapoznanie się z funkcjami qcadoo MES. Dostarczamy dokumentację użytkownika opisującą produkt oraz szczegółowo odpowiadamy na dodatkowe pytania. Następnie pomagamy wdrożyć oprogramowanie.