Blog

Jak qcadoo MES wspiera dział sprzedaży?

qcadoo MES jest systemem wspierającym w zarządzaniu produkcją. Ale nie tylko planiści, kierownicy czy brygadziści mogą z niego korzystać. Bardzo często cały proces rozpoczyna się od działu sprzedaży. Nic dziwnego – w końcu produkujemy po to, by nasze wyroby znalazły nabywców. To dział sprzedaży często narzuca kierunek produkcji. Dzięki kontaktom

Optymalizacja produkcji. Jak wykorzystać nowoczesne oprogramowanie?

Optymalizacja produkcji wcale nie jest zarezerwowana tylko dla dużych firm! Wręcz odwrotnie: w warunkach nasilonej konkurencji szczególnie powinni zainteresować się nią również mali i średni przedsiębiorcy (MŚP). W poszukiwaniu rynkowych przewag szczególnie warto zwrócić uwagę na nowoczesne technologie – takie jak chociażby oprogramowanie MES (Manufacturing Execution System).  Co to jest

Co to jest MES i jak ten system działa w praktyce?

Szukając rozwiązań dla Twojej firmy produkcyjnej z pewnością spotykasz się ze skrótowcem „MES”. Co on oznacza? W jaki sposób MES może pomóc w Twojej działalności? Tego dowiesz się z tego artykułu.  Czym jest system MES?   Co to jest MES? Ten skrótowiec pochodzi od słów Manufacturing Execution System, co można tłumaczyć

MES a ERP – czym różnią się od siebie?

Systemy zarządzania produkcją (MES) oraz systemy planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP) na pierwszy rzut oka mogą wydawać się dość podobnymi rozwiązaniami informatycznymi. Pozory mylą – MES i ERP mogą się uzupełniać, ale jednak pełnią różne funkcje. Co więc tak naprawdę je różni? W jaki sposób można je łączyć? Jakie korzyści te

Obsada operacji w qcadoo MES i inne nowości

Ostatnie miesiące pracy nad rozwojem qcadoo przyniosły bardzo ciekawe funkcjonalności. Perełki. Obsada operacji. Obsługa odpadów. Analiza czasu trwania operacji. Konfiguracja tworzenia dokumentów magazynowych po rejestracji produkcji. To tylko niektóre z nowości qcadoo.

Rozwój ulubionych funkcjonalności w qcadoo MES

Kolejne pół roku pracy za nami. Pracy głównie nad rozwojem Waszych ulubionych funkcjonalności. Dopieściliśmy Gantta zadań operacyjnych, dashboard i terminal rejestracji produkcji. Pojawiły się nowe możliwości konfiguracji uprawnień użytkowników. A do tego: opracowaliśmy nowe sposoby integracji z systemami zewnętrznymi. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.

Produkcja rozmiarowa w qcadoo i inne nowości

Ostatnie miesiące poświęciliśmy głównie na wprowadzenie obsługi dla produkcji rozmiarowej. Miało być szybciej, wygodniej – czy się udało? Oceńcie sami. Produkcja rozmiarowa Cię nie interesuje? Przygotowaliśmy też inne perełki: procesy technologiczne, plany sprzedaży, podział zlecenia na paczki, czy zgłaszanie awarii z terminala. Wierzę, że znajdziesz coś dla siebie.

Nowy dashboard qcadoo i szybka konfiguracja

Kolejne pół roku pracy za nami. Nasz nowy dashboard, to coś z czego jesteśmy najbardziej dumni. Nowy i pełen życia. Pomagający i przyspieszający pracę. Zrobiliśmy też wielki ukłon w stronę osób, które chciałby móc korzystać w pełni z systemu już po kilku minutach od pierwszego zalogowania – stworzyliśmy kilkukrokowy konfigurator.

Kontrola jakości w qcadoo i inne nowości

Kolejne trzy miesiące pracy nad qcadoo za nami. I sporo bardzo interesujących funkcjonalności do zaprezentowania. Zupełna nowość to kontrola jakości. Sprawdzasz czy wytworzono wyroby najwyższej jakości? Kontrolujesz jakie surowce zostały Ci dostarczone? Pewnie tak – teraz możesz zarządzać tym obszarem produkcji z poziomu qcadoo i zapisywać w systemie wyniki kontroli.

qcadoo MES – rozwiązania wprowadzone w wersji 2.0

Długi czas milczeliśmy, ale powracamy do blogowania i informowania Was na bieżąco co u nas słychać. Zapewniam, że nie zmarnowaliśmy tego czasu, pracowaliśmy bardzo intensywnie – w efekcie pojawiło się wiele ciekawych rozwiązań w qcadoo MES. Czas się nimi pochwalić!