Zarządzanie dostawami i dostawcami

W programie qcadoo MES masz pełną kontrolę nad wszystkimi swoimi dostawami. Wprowadzając do systemu nowego dostawcę możesz przypisać mu konkretne produkty, które u niego zamawiasz. Możesz tworzyć zapytania ofertowe do dostawców, prowadzić negocjacje dostaw oraz sprawować kontrolę nad dostawami jeszcze nie odebranymi. Dzięki temu masz pewność, ze nigdy nie zaskoczy Cię brak jakiegoś istotnego surowca.

Zarządzanie dostawcami

Wśród firm, z którymi współpracujesz, możesz zdefiniować swoich dostawców i przypisać im produkty, które u nich zwykle zamawiasz. Możesz określić dogodne terminy tych dostaw oraz wygodną formę płatności. Tworząc zapytanie ofertowe to Ty decydujesz, którym dostawcom je wyślesz.

Rejestr dostaw w czasie

W ramach funkcjonalności zarządzania dostawcami możesz zaplanować sobie dostawy nie tylko na bieżące zapotrzebowanie materiałowe do aktualnych zleceń produkcyjnych, ale również na zlecenia planowane. W ten sposób, gdy wygenerujesz sobie listę surowców niezbędnych do zrealizowania Twojego planu produkcyjnego – w raporcie uzyskasz również informacje o planowanych dostawach z dokładnymi ich datami.

Generowanie i zarządzanie zamówieniami

W programie qcadoo MES w szybki sposób zamówisz sobie wszystkie surowce i półprodukty, których używasz w swojej produkcji. Wystarczy z listy produktów wybrać te, które Cię interesują, zaznaczyć, od którego z dostawców chcesz je kupić oraz na jaki magazyn i kiedy dokładnie mają być one dostarczone. Następnie jednym kliknięciem wygenerujesz dokument z Zamówieniem, który wysyłasz do dostawcy.

Generowanie zapytań ofertowych

Jeśli, przed zamówieniem towaru, chcesz wiedzieć, jakie ma aktualnie warunki dany dostawca, możesz wygenerować zapytanie ofertowe, w którym uwzględnisz interesujące Cię parametry takie jak np. cena czy termin dostawy. Dopiero, gdy warunki będą Ci odpowiadać – złożysz zamówienie u tego dostawcy.

Rundy negocjacyjne

Jeśli wiesz już, jakich dokładnie surowców potrzebujesz, by sprawnie realizować plan produkcyjny, w ramach narzędzia do zarządzania relacjami z dostawcami możesz rozesłać stworzone zapytanie ofertowe do większej ilości dostawców tak, by wybrać najkorzystniejszą dla Ciebie ofertę. Z nadesłanych propozycji wybierasz te, które najbardziej Ci odpowiadają i na ich podstawie planujesz swoje dostawy.

Obsługa dostaw

Obsługa dostaw w systemie qcadoo MES jest przyjemna i prosta. W jednym miejscu wybierzesz sobie produkty, które chcesz zamówić, wygenerujesz odpowiednie dokumenty oraz odbierzesz nadesłane przez dostawcę wyroby, gdy już się u Ciebie znajdą. Każdą dostawę możesz odebrać częściowo. Daje Ci to możliwość pełnego zarządzania dostawami, nie zabierając jednocześnie cennego czasu.

Integracja z zewnętrznymi programami magazynowymi

Nasz program może być zintegrowany z zewnętrznymi systemami magazynowo-sprzedażowymi (np. z Optimą, Enovą, CDN XL czy Subiektem), w którym do tej pory prowadziłeś/aś gospodarkę magazynową firmy oraz przyjmowałeś dostawy. Dzięki niej informacje między systemami są synchronizowane i nie musisz dwukrotnie wprowadzać tych samych danych i masz w nich porządek.

Uzyskaj dostęp do bezpłatnej wersji demo na 30 dni

Z przyjemnością udostępnimy Ci bezpłatną wersję demo qcadoo MES – dzięki niej samodzielnie przetestujesz nasz system. Jeśli będziesz mieć jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, to równie chętnie umówimy się z Tobą na prezentację systemu.

Zaufali nam: