Planowanie zleceń produkcyjnych

Pomożemy Ci zaplanować Twoje zlecenia produkcyjne biorąc pod uwagę technologie, czasochłonność operacji, wydajność maszyn, linie produkcyjne, kalendarz zmian pracowniczych, dostępność surowców, przezbrojenia oraz wiele innych czynników. Uff, dużo tego : )

Graficzne planowanie na linie produkcyjne

qcadoo MES pomoże Ci w prosty sposób ułożyć zlecenia na poszczególnych liniach produkcyjnych. Każde zlecenie możesz dowolnie przemieszczać przy pomocy myszki, zobaczyć jego szczegóły, rozplanować na odpowiednie zmiany. Dodatkowo zostaną uwzględnione niezbędne przezbrojenia pomiędzy poszczególnymi zleceniami. Wszystko po to, aby planowanie pracy w Twoim zakładzie przebiegało szybko i przyjemnie.

Planowanie pracy na zmiany

Gdy Twoje zlecenia są długotrwałe i wykonywane przez wiele kolejnych dni i zmian pracowniczych, ciężko jest efektywnie zaplanować pracę tak, aby było jak najmniej przestojów. qcadoo MES pomoże Ci rozplanować zlecenie uwzględniając kalendarz zmian pracowniczych, dostępną obsadę, zakładaną wydajność maszyn czy przezbrojenia. Wszystko dzieje się w sposób automatyczny.

Planowanie partii produktów w zleceniach nadrzędnych

W niektórych przypadkach Twoi klienci zamawiają u Ciebie duże wolumeny produktów, które mają być odbierane w partiach produkowanych np. w cyklach miesięcznych. Efektywne planowanie czy śledzenie stopnia wykonania może być żmudne i czasochłonne. W qcadoo MES dzięki Zleceniom Nadrzędnym możesz w prosty sposób rozplanować duże zlecenie na mniejsze partie, realizowane w danych cyklach czasowych i śledzić ich postęp.

Uwzględnianie zmian pracowniczych

Przy pomocy wbudowanego kalendarza zmian możesz w łatwy sposób zdefiniować zmiany w swoim przedsiębiorstwie. Dla każdej zmiany możesz przypisać odpowiednich pracowników i zdefiniować wyjątki (święta, nadgodziny). Jest to podstawa, która jest wykorzystywana przy kalkulacji czasochłonności zleceń i ich planowaniu.

Generowanie kart pracy

Karty pracy służą do przekazania pracownikom, co mają produkować, przy pomocy jakich surowców oraz w trakcie jakich operacji. Możesz je drukować dla wielu zleceń jednocześnie, grupując przy tym operacje wg. dowolnego sposobu – np. wg Działów, Maszyn czy Stanowisk Roboczych. Kartę pracy możesz wydrukować wraz z załącznikami niezbędnymi do prawidłowego wykonania zlecenia – takimi jak rysunki techniczne czy specyfikacje. Kody kreskowe przy każdej operacji umożliwią szybką i sprawną rejestrację produkcji.

Graficzny kalendarz zleceń wraz z postępem produkcji

Zlecenia są prezentowane w przejrzysty sposób przy pomocy wykresu Gantt. Szybko zobaczysz, co jest zaplanowane, jak wygląda realizacja i gdzie są opóźnienia. Twój dział handlowy, analizując planowaną produkcję, jest w stanie podać Twoim klientom wiarygodne czasy realizacji zleceń.

Zmiana wykorzystywanych surowców w trakcie trwania zlecenia

Jeżeli w trakcie trwania zlecenia zabraknie Ci jakiegoś surowca, możesz użyć innego modyfikując strukturę materiałową w zleceniu. Zostaną na nie wygenerowane odpowiednie dokumenty magazynowe, a ich koszt powiększy całkowity koszt zlecenia. Cała historia zmian będzie widoczna w zleceniu, dzięki czemu nic nie będzie działo się bez Twojej wiedzy.

Wersje technologii

W qcadoo MES możesz zaplanować wiele zleceń na dany produkt wykorzystując do tego różne wersje technologii. Dostępne jest również ręczne tworzenie technologii w zleceniu – to w przypadku, gdy dana technologia jest jednorazowa i nie chcesz jej wykorzystywać nigdy więcej.

Uwzględnianie przezbrojeń

W qcadoo MES ustalasz czasy przezbrojeń w kontekście danej linii produkcyjnej i, co ważne, uwzględniające następstwa zleceń. W końcu wszyscy wiemy, że wyczyszczenie maszyny po czarnej farbie, gdy chcemy zaraz użyć białej, zajmie więcej czasu niż po wyczyszczeniu żółtej, przed użyciem pomarańczowej. Możesz też spokojnie planować zlecenia, wiedząc, że system uwzględni w planach produkcyjnych Twoje przezbrojenia

Przyjazne zarządzanie produkcją

qcadoo MES to internetowa aplikacja do zarządzania produkcją dla małych i średnich firm