Zarządzanie gospodarką magazynową

Zarządzanie magazynem w programie qcadoo MES daje Ci pełną kontrolę nad stanami magazynowymi, dostawami oraz brakującymi surowcami, które należy zamówić. Stworzysz magazyny i zdefiniujesz w nich odpowiednie metody rozchodu surowców. Będziesz mieć porządek w dokumentach magazynowych, które w dużej mierze będą się tworzyły automatycznie. Bez problemu zintegrujesz te dane z systemem zewnętrznym, którego używa Twoja firma.

Zarządzanie magazynem

W programie qcadoo MES dajemy Ci możliwość stworzenia własnych magazynów, które możesz dowolnie nazywać oraz określać, jaką metodą rozchodu mają być pobierane z nich surowce. Możesz zdefiniować jakie magazyny mają być zintegrowane z Twoim systemem F-K, a które mają być widoczne tylko dla potrzeb zarządzania produkcją. Pogodzisz tym samym wymagania księgowości z potrzebami efektywnego zarządzania magazynem i produkcją.

Obsługa dokumentów magazynowych

W ramach funkcji zarządzania gospodarką magazynową z łatwością stworzysz wszelkie dokumenty magazynowe, które niezbędne są do prawidłowego działania Twojej firmy. Przyjęcie bądź wydanie zewnętrzne i wewnętrzne? Rozchód wewnętrzny lub przesunięcie międzymagazynowe? Każda Twoja czynność zostanie zapisana w systemie, będziesz miał dostęp do dat oraz konkretnych produktów i partii, których dany dokument dotyczy. Nigdy więcej bałaganu w papierach!

Metody rozchodu i atrybuty w dokumentach

Tworząc magazyny możesz dokładnie określić, jaką metodą mają być z nich rozchodowane produkty (FIFO, LIFO, etc.). Masz również możliwość określenia dodatkowych atrybutów (pól), które znajdą się na Twoich dokumentach magazynowych i określić, które z nich są wymagane, a które nie (jak np. data produkcji czy numery partii). Możesz w ten sposób automatycznie wprowadzić śledzenie numeru partii do swojej produkcji.

Stany magazynowe

W każdej chwili możesz sprawdzić swoje stany magazynowe. Otrzymasz przejrzystą tabelę, w której znajdą się wszystkie surowce, jakie masz na stanie z przydzielonym magazynem, na którym się znajdują, z określoną ilością oraz stanami minimalnymi. Dzięki temu zawsze reagujesz wcześniej i nigdy nie dopuszczasz do braku jakiegoś istotnego surowca.

Pokrycie zapotrzebowania materiałowego

Gdy chcesz zamówić nowy towar, a nie jesteś pewien/pewna, czy przyda Ci się on w najbliższym czasie, wystarczy, że wygenerujesz pokrycie zapotrzebowania. Zapotrzebowanie materiałowe możesz wygenerować dla konkretnych zleceń albo dla zadanego okresu czasu (np. na miesiąc do przodu). Da Ci to kompleksowy obraz tego, jakich surowców Ci brakuje bądź będzie brakowało w najbliższym czasie i pozwoli wyeliminować ewentualne przestoje.

Zarządzanie dostawami i zamówieniami

Z poziomu programu qcadoo MES możesz również swobodnie zamawiać produkty od swoich dostawców. Szybko utworzysz zamówienie na surowce, które Cię interesują i odbierzesz dostawę, gdy zjawi się kurier z towarem. Możesz też tworzyć zapytania ofertowe i rundy negocjacyjne, a wszystko to, by zawsze wybierać najlepsze pod względem ceny, jakości oraz terminu dostawy surowce.

Określanie przepływu materiałów w technologii

Dla każdej technologii możesz określić przepływy surowców i półproduktów, co oznacza, że definiujesz, z jakiego miejsca (z których magazynów) mają być pobierane surowce do produkcji oraz gdzie mają być składowane wyroby gotowe. Pozwoli ci to niedużym nakładem czasu i pracy zarządzać magazynem oraz produkcją - sprawować pełną kontrolę nad obiegiem materiałów w Twojej firmie.

Integracja qcadoo MES z zewnętrznymi programami finansowo-księgowymi

System qcadoo MES jest również w stanie zintegrować się z zewnętrznym systemem magazynowo-księgowym, nasi klienci bez problemu łączą pracę z naszym oprogramowaniem oraz np. z pracą w Subiekcie, Enovej, Optimie czy CDN XL-u. Wspólnie decydujemy o tym, które dane mają być synchronizowane oraz gdzie będziesz prowadzić magazyny czy dostawy. Jest to wygodne rozwiązanie, które wyeliminuje dublowanie się tych samych informacji.

Obsługa terminali mobilnych

Operacje magazynowe w qcadoo MES mogą być wykonywane przez Twoich pracowników przy pomocy terminali mobilnych. Skanowanie kodów produktów, wypełnianie ilości, generowanie dokumentów – wszystko bez udziału papieru i w czasie rzeczywistym. Posiadamy gotowe moduły na urządzenia z systemem Windows CE.

Uzyskaj dostęp do bezpłatnej wersji demo na 30 dni

Z przyjemnością udostępnimy Ci bezpłatną wersję demo qcadoo MES – dzięki niej samodzielnie przetestujesz nasz system. Jeśli będziesz mieć jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, to równie chętnie umówimy się z Tobą na prezentację systemu.

Zaufali nam: