Rejestracja postępu produkcji

Rejestracja postępu produkcji daje Ci możliwość zbierania rzeczywistych zdarzeń wprost na hali produkcyjnej. Pozwala to na bieżąco śledzić postęp produkcji, rejestrować produkcję w toku i dokonywać rozliczenia faktycznych kosztów.

Różny poziom szczegółowości zbieranych danych

W qcadoo MES możesz rejestrować zużyte surowce, wyprodukowane produkty gotowe, czas pracy pracowników i maszyn, osoby wykonujące daną operację, partie produktów. Dużo? Nie musisz wszystkiego rejestrować od razu – wybierz co i kiedy ma być uzupełniane przez Twoich pracowników. Dla niektórych typów zleceń możesz rejestrować tylko czas pracy ludzi, a dla tych, które są wyjątkowo kosztowne – np. realne zużycie surowców. Wszystko po to, aby zaspokoić Twoją potrzebę informacji i nie powodować dużej rewolucji w pracy ludzi na hali produkcyjnej.

Graficzny terminal do rejestracji postępu produkcji

Na halach produkcyjnych Twoi ludzie mogą skupić się na swoich zadaniach, a nie spędzać czas na wpisywaniu danych do komputera. Dlatego udostępniamy bardzo prosty i przejrzysty dedykowany terminal, gdzie można szybko i sprawnie zarejestrować wykonywane czynności. Dodatkowa obsługa kodów kreskowych na kartach pracy przyspiesza cały proces i eliminuje ryzyko pomyłek.

Wykorzystywanie kodów kreskowych

Możesz wykorzystać kody kreskowe drukowane na kartach pracy do szybkiego rejestrowania postępu pracy na hali produkcyjnej. Wystarczy do tego najprostszy czytnik kodów kreskowych i nasz terminal.

Karty pracy

Karty pracy służą do przekazania pracownikom, co mają produkować, przy pomocy jakich surowców i operacji. Możesz je drukować dla wielu zleceń jednocześnie, grupując przy tym operacje wg dowolnego sposobu – np. wg Działów, Maszyn czy Stanowisk Roboczych. Wypełniane przez pracowników informacje na kartach pracy służą do sprawnego rejestrowania postępu produkcji w qcadoo MES.

Generowanie dokumentów magazynowych

qcadoo MES może automatycznie generować odpowiednie dokumenty magazynowe na podstawie informacji wprowadzanych przez pracowników na hali. Dla zużytych surowców może to być np. dokument rozchodu RW lub przesunięcia MM. Dla wyprodukowanych produktów np. dokument PW. Masz pełną kontrolę nad tym, co i kiedy ma się generować, tak abyś w każdym momencie miał informację o rzeczywistym stanie magazynowym, zużyciu surowców i produkcji w toku.

Uzyskaj dostęp do bezpłatnej wersji demo na 30 dni

Z przyjemnością udostępnimy Ci bezpłatną wersję demo qcadoo MES – dzięki niej samodzielnie przetestujesz nasz system. Jeśli będziesz mieć jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, to równie chętnie umówimy się z Tobą na prezentację systemu.

Zaufali nam: