Rozliczenie produkcji

Rzeczywiste rozliczenie tego, co się dzieje z Twoją produkcją pozwoli Ci zobaczyć, które zlecenia przynoszą zysk a gdzie powstają straty. Dzięki informacjom rejestrowanym na hali produkcyjnej jak również tym pochodzącym z dokumentów magazynowych możesz dokładnie sprawdzić aktualną sytuację.

Rozliczenie zlecenia produkcyjnego

Rozliczenie danego zlecenia produkcyjnego pokaże Ci dokładnie, jak wyglądały założenia, na bazie których uruchamiałeś to zlecenie, a jak przebiegło ono w rzeczywistości. Możesz sprawdzić, jakie były rzeczywiste koszty materiałów, ile naprawdę przepracowali pracownicy, ile czasu pracowały maszyny, czy przy produkcji zostały użyte jakieś dodatkowe surowce. Da Ci to rzeczywisty obraz kosztów produkcji i podstawę do wprowadzenia usprawnień.

Uwzględnianie narzutów na koszty wydziałowe

Wiemy, że nie wszystkie koszty na produkcji są kosztami bezpośrednio powiązanymi z danym zleceniem, dlatego w programie qcadoo MES udostępniliśmy możliwość definiowania okresowych narzutów kosztowych na wszystkie zlecenia. Możesz zdecydować, w jakiej wysokości mają być dodawane np. koszty wydziałowe czy koszty sprzedaży. Dzięki temu faktyczne koszty będą realne, a Twoja księgowa będzie zadowolona z przygotowanego rozliczenia produkcji.

Przyczyny odchyleń dat i ilości w zleceniach

W ramach rozliczania produkcji z qcadoo MES możesz w bardzo prosty sposób rejestrować przyczyny zmian dat i ilości w zleceniach produkcyjnych, przy pomocy wcześniej zdefiniowanej listy przyczyn odchyleń. Na tej podstawie wygenerujesz raport na koniec miesiąca pokazujący np. najczęstsze przyczyny opóźnień w starcie zleceń – dowiesz się, czy to z powodu braku surowców na czas czy może awarii konkretnej maszyny.

Uzyskaj dostęp do bezpłatnej wersji demo na 30 dni

Z przyjemnością udostępnimy Ci bezpłatną wersję demo qcadoo MES – dzięki niej samodzielnie przetestujesz nasz system. Jeśli będziesz mieć jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, to równie chętnie umówimy się z Tobą na prezentację systemu.

Zaufali nam: