Zarządzanie zleceniami produkcyjnymi

W programie qcadoo MES możesz sprawnie zarządzać swoimi zleceniami produkcyjnymi. Mając wgląd w ich koszty łatwo sprawdzisz ich opłacalność. Kontrolując i planując czasochłonność zleceń jesteś w stanie zaproponować swoim klientom wiarygodny termin realizacji. Ponadto dobierzesz odpowiednie technologie sprawdzając jednocześnie, czy nie brakuje Ci jakichś surowców na magazynie. Zawsze wiesz ile, czego i na kiedy masz do wyprodukowania.

Planowanie zleceń produkcyjnych

Masz do dyspozycji przejrzysty rejestr wszystkich planowanych oraz rozpoczętych zleceń produkcyjnych w Twojej firmie wraz z ich datami rozpoczęcia, planowanego zakończenia oraz ilościami do wyprodukowania. Wybierasz za pomocą jakiej technologii oraz na której linii produkcyjnej zlecenie ma zostać wykonane, jakie maszyny lub gniazda mają uczestniczyć w procesie produkcji, jak ma być rejestrowany postęp zlecenia. Cała wiedza potrzebna do efektywnego zaplanowania zlecenia produkcyjnego w jednym miejscu.

Zlecenia nadrzędne

Oprócz standardowych zleceń produkcyjnych możesz z powodzeniem wprowadzać zlecenia nadrzędne, które cechują się m.in. tym, iż mogą opiewać na wiele różnych produktów. Sprawdza się to w przypadku chęci kontroli nad zamówieniami od kontrahentów, którzy zamawiają wiele różnych wyrobów. W każdej chwili możemy podejrzeć postęp produkcji i zobaczyć, ile jeszcze pozostało do wyprodukowania. Ma to również zastosowanie w przypadku, gdy klient złożył zamówienie na dużą ilość towaru, która ma być odbierana partiami w danych okresach czasu.

Rejestrowanie przyczyn odchyleń planu produkcyjnego

Jeśli z jakichś powodów nastąpi przestój na produkcji – możesz to łatwo wprowadzić do systemu. Przerwy na liniach zostaną zapisane wraz z datą oraz powodem ich wystąpienia, a Ty będziesz wiedzieć, której linii produkcyjnej oraz technologii one dotyczą. Na podstawie przejrzystych raportów będziesz mógł sprawdzić, które elementy w Twoim zakładzie powodują najczęstsze problemy i gdzie jest miejsce na poprawę – być może jest to np. brak na czas odpowiednich surowców bądź awaria konkretnej maszyny.

Planowanie produkcji na zmiany

Przy pomocy wbudowanego w nasz program kalendarza zmian możesz w łatwy sposób zdefiniować zmiany w swoim przedsiębiorstwie. Dla każdej zmiany możesz przypisać odpowiednich pracowników, a dla poszczególnych linii produkcyjnych i maszyn odpowiednią wydajność. Na tej podstawie możesz automatycznie rozplanować pracę nad danym zleceniem produkcyjnym na wiele kolejnych zmian.

Karty pracy dla zleceń

Karty pracy służą do przekazania pracownikom, co mają produkować, przy pomocy jakich surowców i operacji. Możesz je drukować dla wielu zleceń produkcyjnych jednocześnie, grupując przy tym operacje wg dowolnego sposobu – np. wg. Działów, Maszyn czy Stanowisk Roboczych. Kartę pracy możesz wydrukować wraz z załącznikami niezbędnymi do prawidłowego wykonania danego zlecenia produkcyjnego – takimi jak rysunki techniczne czy specyfikacje. Kody kreskowe przy każdej operacji umożliwią szybką i sprawną rejestrację produkcji.

Uzyskaj dostęp do bezpłatnej wersji demo na 30 dni

Z przyjemnością udostępnimy Ci bezpłatną wersję demo qcadoo MES – dzięki niej samodzielnie przetestujesz nasz system. Jeśli będziesz mieć jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, to równie chętnie umówimy się z Tobą na prezentację systemu.

Zaufali nam: