Braliśmy udział w seminarium „Rozwiązania IT dla nowoczesnej produkcji”

W ostatni czwartek, 22.09.2011, wzięliśmy udział w konferencji  „Rozwiązania IT dla nowoczesnej produkcji”, które odbyło się w Warszawie, Hotel Golden Tulip. qcadoo MES zaprezentowało się wśród innych wielkich graczy z świata ERP i MES  i byliśmy tylko jedynym rozwiązaniem dedykowanym dla Małych i Srednich Przedsiębiorstw.


Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego uczestnictwa – rozmawialiśmy z wieloma osobami o ich potrzebach, poznaliśmy ich opinie na temat qcadoo MES i stosunek do tego rodzaju oprogramowania MES działającego w chmurze. Wszystkie wypowiedzi pokazały nam, że wybraliśmy właściwy kierunek – chmura, SaaS i prostota – to przyszłość. Co więcej: to naprawdę pozwala firmom na zmniejszenie kosztów działania.

Odbyliśmy też kilka naprawdę ciekawych rozmów z ludźmi z IT pracujących dla większych przedsiębiorstw, którzy potrzebują rozwiązać jeden konkretny problem na produkcji, ale nie chcą lub nie mogą tego osiągnąć z ich obecnym rozwiązaniem ERP. Koncepcja Open Source, na bazie której powstało qcadoo MES z możliwością bardzo szybkiego napisania niestandardowych funkcjonalności opartych o qcadoo Framework jest odpowiedzią na te potrzeby działów IT. Nie trzeba pisać rozwiązania od podstaw i nie trzeba korzystać z kosztownego procesu wdrożenia kolejnych funkcji do dużych systemów ERP, które są wykorzystywane przez firmy.

Widzieliśmy także, w trakcie licznych prezentacji towarzyszących temu wydarzeniu, że każda firma informatyczna, która proponuje MES, czy systemy ERP, mówi o modułowości. Jest to zaskakująco podobne do tego, co jest podstawą naszego qcadoo MES, ale jeśli spojrzeć głębiej, to widać czym dla wspomnianych firm jest modułowość. Modułem w ich pojęciu jest tak na prawdę pełna funkcjonalność, jak Finanse, Magazyn, lub zarządzanie produkcją. To jest jak z Fordem Model T – możesz wybrać kolor jakikolwiek chcesz, pod warunkiem, że będzie to kolor czarny.

W qcadoo MES można zdecydować, co jest Ci potrzebne i określić to z dużą szczegółowością. Kiedy mówisz, że potrzebujesz zarządzać kontrolą jakości, to my będziemy pytać, czy chciałbyś ją przeprowadzić dla poszczególnych operacji, w szczególności ilości gotowych produktów czy dla całego drzewa technologicznego. Wystarczy określić co jest Ci dokładnie potrzebne i  przestać płacić za to, czego nie potrzebujesz. Jeśli Twoja kontrola jakości potrzebuje rosnąć z upływem czasu – włączasz kolejne opcje i funkcjonalności. To wszystko – żadna magia – to właśnie tak wygląda qcadoo MES.

P.S.  Nasze śmieszne prezenty, które ze sobą przywieźliśmy były wprost rozchwytywane. Nawet przez naszych konkurentów ;).