qcadoo MES zintegrowane z kolejnym oprogramowaniem

To że ciężko pracujemy nad qcadoo MES już pisaliśmy więc nie będziemy sie powtarzać :) Chcemy się natomiast pochwalić kolejnymi super wiadomościami ze świata Qcadoo. Wczoraj na naszym Spotkaniu Partnerskim we Wrocławiu (o ktorym napiszemy następnym razem) miała miejsce premiera naszego najnowszego dziecka – integracji qcadoo MES z Subiekt GT.

Podobnie jak w przypadku naszego connectora dla integracji z enova, oferujemy kompleksowe rozwiązania do zarządzania produkcją dla firm które korzystają już obecnie z oprogramowania Subiekt GT (albo się do tego przymierzają). Rozwiązania działa oczywiście online i wymienia dane pomiędzy Subiekt GT i qcadoo MES w obydwie strony. Jedyne czego potrzeba to pojedyńcza licencja na Subiekt GT Sfera i pakiet Niebieski w przypadku gdy chcemy korzystać z automatycznego pobierania numerów serii dostaw.

Co konkretnie wspieramy:

  • Baza produktów wraz z jednostkami – wszystkie produkty w Subiekcie GT oznaczone odpowiednią cechą trafią do qcadoo MES. Równocześnie w drugą stronę – wszystkie nowe produkty zdefiniowane w qcadoo MES będą widoczne w Twoim Subiekcie GT.
  • Zamówienia od klientów – każde Zamówienie od Klienta oznaczone do produkcji będzie automatycznie konwertowane na Zlecenie Produkcyjne. Jeżeli zamówiony produkt ma zdefiniowaną technologię w qcadoo MES, to reszta już dzieje się magicznie prosto. Oczywiście Twój kierownik produkcji musi dane Zlecenie zaakceptować i uruchomić.
  • Zapotrzebowanie materiałowe – Na podstawie zamówienia od klienta i technologii produkcji danego produktu, qcadoo MES sprawdza w Subiekt GT czy ma wszystkie potrzebne surowce do produkcji danego zlecenia i w zależności od ustawień pozwala lub też nie na uruchomienie produkcji. Dodatkowo istnieje możliwość automatycznej rezerwacji surowców pod dane zlecenie, tak aby nikt inny ich nie wykorzystał.
  • Rozliczenie zużycia surowców – w miarę jak prace nad danym zleceniem produkcyjnym postępują albo już sie zakończyły, stany magazynowe w Subiekcie bedą automatycznie uaktualnione o faktyczne zużycie surowców dla danego zlecenia. Obsługujemy tutaj również przypadki skrajne – gdy zużycie surowców jest większek lub mniejsze niż pierwotnie zakładano.
  • Przyjmowanie na stan produktów gotowych i półproduktów – wszystko co wyprodukujesz – zarówno półprodukty jak i produkty gotowe trafi do Subiekt GT na magazyn i od razu możesz to sprzedać albo użyć do produkcji kolejnych produktów.
  • Automatyczne pobieranie numerów partii dostaw – tam gdzie jest potrzeba dokładnego śledzenia partii surowców wejściowych i produktów gotowych sprawdzi się funkcjonalność, która pozwoli na automatyczne pobieranie wg obranej strategii (np. FIFO) numerów partii surowców wykorzystywanych do produkcji danego Zlecenia Produkcyjnego. Na tej podstawie można później śledzić genealogię – co powstało z konkretnego surowca i z jakich surowców składa się produkt z danej partii

Więcej? Można samemu określić z jakiego magazynu mają być pobierane surowce i na jaki magazyn maja trafiać wyprodukowane produkty. I wiele innych opcji typowo konfiguracyjnych – ale to już zostawmy specjalistom od wdrożeń ;)

Niebawem napiszemy o pierwszym wdrożeniu qcadoo MES zintegrowanego z Subiekt GT i korzyściach jakie to przynosło.