Jak wyglądają biur(k)a Qcadoo

Od początku historii Qcadoo nie narzucaliśmy gdzie kto ma pracować – mieliśmy fajne biuro w centrum Krakowa (w którym była nawet żółta krowa ;), ale każdy mógł pracować z dowolnego miejscanasze biurka. Ja sam lubiłem często pracować z kawiarni – szum ludzi pozwala mi wygenerować maksymalne skupienie.
Z czasem zaczęliśmy myśleć o zatrudnianiu ludzi nie tylko z Krakowa – pierwszym takim zdalnym pracownikiem był Adam który na codzień mieszkał i pracował w Poznaniu. Mieliśmy całe oprogramowanie w chmurze, dostępne przez przeglądarkę internetową więc pomyśleliśmy że nie ma przeciwskazań aby pracował z nami ktoś kto nie jest na co dzień w biurze.
Z czasem kilka osób postanowiło zmienić swoje miejsce zamieszkania i wyprowadziło się z Krakowa. Później zatrudniliśmy Kamila i inne osoby mieszkające setki kilometrów od naszego biura. Doszło do tego że pod koniec zeszłego roku w naszym ogromnym biurze siedziały regularnie 3-4 osoby.
Od pierwszego czerwca tego roku nie mamy już biura – wszyscy pracujemy z domów. Od Krakowa, przez Poznań, Mazury, Pomorze. Wszędzie gdzie jest internet i gdzie akurat ktoś poczuje że ma dobre miejsce do pracy. Mamy biura w całej Polsce 😉 Mamy dopracowane przez ostatnie lata sposoby pracy zdalnej, aplikacje z których korzystamy – żaden z naszych klientów nie jest w stanie zauważyć gdzie i kiedy pracujemy. Najważniejsze że rozwijamy qcadoo MES i świadczymy przyjazne wsparcie.

A jak wyglądają nasze miejsca pracy?

Alicja

Mieszka w Namysłowie i stamtąd codziennie zajmuje się testowaniem naszego qcadoo MES i wsparciem klientów (nie rozstaje się z Bartkiem w tropieniu bug-ów nawet na chwilę;)

Alicja - biurko

Joanna

Nasze biuro w Poznaniu – stamtąd obsługuje wszystkich nowych klientów. Ma kilka miejsc pracy:

Joanna - biurko Joanna - kanapa

a po pracy komputer zamienia na maszynę, bynajmniej nie do pisania 😉

Joanna - weekend

Bartek

Postanowił zamienić Kraków na Jaworzno skąd monitoruje nasze automaty testujące qcadoo i odpowiada na najdziwniejsze zgłoszenia klientów.

Bartek - biurko

Kasia

W sercu Krakowa ma wiele monitorów i myszkę zmieniającą kolory. Kasia - biurko Kasia - myszka

Kamil

Od początku pracuje w pełni zdalnie z woj. świętokrzyskiego odwiedzając nas od czasu do czasu. (Ma fajne urządzenie do pozbywania się owadów – w lewym rogu obok biurka 😉

Kamil - biurko

Łukasz

Przeniósł się do malowniczej miejscowości obok Chrzanowa. Nie potrafi się zdecydować czy Dell czy Mac 😉

Łukasz - biurko

Monika

Analizuje wymagania klientów z Opola (ale klienci są z całej Polski 😉 Miała chwilę towarzysza który połasił się na mysz i nie chciał odejść.

Monika - biurko

 

po pracy jej miejsce zamienia się w arenę sportu:

Monika - biurko po pracy

Paweł

Pracując obok Jasnej Góry ma chyba największy porządek z nas wszystkich. I ma fajny kubek 😉

Pawel - biurko

Tomek

Pracuje na co dzień znad morza, czasami wychodzi popracować na taras skąd ma super widok – zobaczcie zresztą sami:

Tomek - biurko Tomek - taras

Krzysiek (aktualizacja)

Okazało się że poprzednie zdjęcie biurka Krzyśka zostało dostarczone przez życzliwego kolegę 😉 Aby pokazać że Krzysiek choć trochę koduje zamieszczamy jego prawdziwe miejsce pracy:

krzysiek-faza_zasadnicza_implementacja

Coś jednak w pierwotnym zdjęciu było prawdy, bo na czas Pucharu Mistrzów praca Krzyśka odbywa się w takim środowisku:

krzysiek-play_off_testy_z_pucharem_mistrzow

Marcin

Wieś pod Krakowem. Pracuje z wielu miejsc, często z kawiarni. Najczęściej na stojąco.

Marcin - biurkoMarcin- biurko taras